Сфера використання

Військовий комплекс

Доповнена реальність у свідомості багатьох асоціюється з онлайн-іграми і творчими перформансами. Ця технологія може здатися корисною тільки для індустрії розваг, якщо не заглиблюватися в історію її походження. На ділі AR, як можливість більш глибокого занурення в цифровий світ VR, - результат роботи вчених військово-промислового комплексу.

Сьогодні доповнена і віртуальна реальність поступово стає частиною повсякденної підготовки військових. Нові програми та пристрої роблять її більш доступною та зручною, а значить у комп’ютерної симуляції в військовому комплексі велике майбутнє.

Прообраз сучасних шоломів доповненої реальності

Винайдений військовими шолом для авіації The Super Cockpit був створений для пілотів бойових літаків в 1989. На шлемофон виводилася інформація про координати, швидкість, стан літака і інші важливі технічні параметри. Потреба в технологічному шоломі була обумовлена тим, що пілотові «Боїнга» необхідна максимальна концентрація. Коли вся важлива інформація перед очима, льотчик може не відволікатися на панель управління. Цей винахід зіграв ключову роль в історії AR і VR.

AR-окуляри для американських військових

Tactical Augmented Reality являє собою цілу систему, що складається з датчиків, спеціальних окулярів і лазерного далекономета. Американські військові з її допомогою легко визначають відстань до мішені, можуть відстежувати пересування супротивника і отримують підказки. Інформація з’являється в лівому верхньому кутку і не заважає огляду. Навпаки, із застосуванням TAR військовий має набагато більше шансів потрапити в ціль.

Тренінг у віртуальній реальності від ONR TechSolutions

Комплект для віртуальних військових тренувань TRACER складається з VR-гарнітури, рюкзака і імітації сучасної зброї, при розробці якого була врахована природна віддача. З його допомогою моряки і морські піхотинці можуть тренувати навички стрільби в різних умовах. Програма дозволяє працювати з великою кількістю унікальних сценаріїв, розроблених для фахівців служби безпеки. Її використання дозволить заощадити на боєприпасах, що витрачаються під час звичайних навчань у величезних кількостях.

Віртуальні тренування для поліції

Департамент поліції Нью-Йорка тестує нові методи навчання і додаткової підготовки співробітників. Використання віртуальної реальності в даному випадку відкриває перед поліцейськими нові можливості. Не всі ситуації, що виникають в ході їх повсякденної роботи, можна змоделювати за межами комп’ютерної симуляції. Але в VR легко створити сценарій, наближений до реальних подій. Наприклад, захоплення заручників групою озброєних супротивників. При цьому такий спосіб проведення навчань повністю безпечний і, як і в випадку з військовими, сприяє економії бюджетних коштів.

Віртуальна зброя з реальною віддачею

Компанія Striker VR зосередилася на випуску зброї, що імітує справжнє в процесі використання. Головне завдання розробників - наблизити поведінку вогнепальної зброї до реальної в умовах VR. Це означає, що в процесі тренувань солдати будуть відчувати вагу і віддачу, відчувати коливання. Такі реалістичні заняття допоможуть бійцям краще підготуватися до реальних військових операцій.

VR-окуляри для американської армії

Військові США переходять на більш вигідний для економіки країни спосіб навчання. Заради зниження витрат і зменшення травматизму під час навчань керівництво впроваджує технології віртуальної реальності для підготовки піхотинців. Одягнувши спеціальні окуляри, солдати відпрацьовують техніку стрільби по мішенях в спеціальній програмі. Симуляція досить реалістична, щоб отримані знання і навички без праці виходило застосувати в реальному житті.

Стрибки з парашутом у віртуальній реальності

У лютому 2017 року Міністерство Оборони Росії повідомило, що в програму підготовки ВДВ буде введена нова дисципліна: відпрацювання техніки стрибків з парашутом в VR. Як повідомив ТАСС, для таких цілей буде використаний «УТК ВДВ», розроблений спеціально для російської армії. Закріпивши кілька десятків датчиків на тілі і надівши VR-окуляри, десантники зможуть тренуватися в умовах польоту протягом 50 хвилин. Розумна електроніка відстежить, наскільки правильними були руху під час заняття.

Висновок

З’явившись у результаті наукових експериментів у сфері оборонної промисловості, технології віртуальної і доповненої реальностей отримали розвиток, як частина військового комплексу. Сьогодні за їх допомогою можна спростити підготовку солдатів і забезпечити армію набором устаткування, що підвищує її ефективність. Використання сучасних AR і VR-пристроїв не вимагає глибоких знань в роботі комп’ютерної техніки, що робить їх простими в освоєнні. Тому все більше країн активно впроваджують технології доповненої і віртуальної реальності в програмах військової підготовки.

Зв'язатися з нами
Let’s create together
something special
get in touch