Сфера використання

Розваги

Технології віртуальної і доповненої реальності розвиваються стрімкими темпами. Все більше сфер нашого життя прагнуть використовувати ці передові технології. А з огляду на той факт, що вартість пристроїв, що дають можливість використання цих технологій, поступово стає доступною для споживачів, популярність доповненої та віртуальної реальності зростає стрімкими темпами, особливо в сфері розваг.

Доповнена реальність в сфері розваг

Використання доповненої реальності в сфері розваг це тренд, що набирає популярність серед музеїв, супермаркетів, телебачення і великих брендів, які змушені постійно працювати над створенням нового досвіду для своїх покупців.

Кейс Pepsi Augmented Reality

Одними з найперших і при цьому найпопулярніших прикладів використання доповненої реальності став приклад Pepsi, які поставили на звичайній зупинці інтерактивну панель. На цій панелі була розміщена камера, яка транслювала зворотну сторону панелі, завдяки чому у людей виникало відчуття, що ця панель прозора. У певний момент Pepsi натискали кнопку і на екрані з’являлися незвичайні явища - метеорит, що падає на землю, величезні монстри, що вистрибують з-під землі, літаючі тарілки, що пролітають над головами людей.

В результаті реалізації такого нестандартного підходу, Pepsi за кілька місяців зібрали понад 8 мільйонів переглядів на ютуб, сотні тисяч репостів в соціальних мережах і величезну кількість лояльних покупців, які визнали інноваційність бренду.

Кейс  Арктика

Реклама в доповненій реальності може стати по-справжньому захоплюючою, так як вона створює стійкий емоційний зв’язок між брендом і покупцями. Ця стратегія використовувалася в кампанії «Арктичний дім», яка була запущена компанією Coca-Cola і Світовим фондом дикої природи. Кампанія, націлена на захист білих ведмедів і їх природного місця існування, включала в себе інтерактивність з доповненої реальності в Музеї науки в Лондоні.

Відвідувачі могли побачити себе, що грають з білими медвелямі в їхньому природному середовищі. Ця подія допомогло компанії Coca-Cola створити глибокі емоційні зв’язки між людьми і брендом та привернути увагу громадськості до існуючої проблеми.

Кейс Toys “R” us Промо акція

Цей приклад чудово демонструє можливості доповненої реальності для проведення промо компаній. Toys “R” Us запустили фантастичну рекламну кампанію AR, присвячену святу Пасхи. Назва компанії була «Віртуальна полювання за крашанками», і дітям було запропоновано використовувати свої планшети, щоб слідувати за віртуальними великодніми кроликами і полювати за яйцями, які були заховані в магазині.

Віртуальна реальність в сфері розваг

Кейс Американські гірки по холодильнику

Компанія Hammerhead VR використовувала технологію віртуальної реальності, щоб створити досвід з кінофільму «Люба, я зменшив дітей». Користувач надягає окуляри віртуальної реальності і виявляється в звичайному холодильнику. Розмір людини при цьому зменшується до розміру волоського горіха. Подорож починається з верхньої полиці і дозволяє користувачам промайнути з вітерцем по всіх полках поряд з різними продукти харчування, які зберігаються в холодильнику. Реакція користувачів виявилася передбачуваною - всі залишилися в повному захваті і відзначили високу якість віртуальної реальності.

Квест у віртуальній реальності

Ще десять років тому про квести, де вас помістять в кімнату і змусять на час шукати підказки, щоб відкрити двері і вирватися на свободу, мало хто чув. Не встиг даний напрямок стати популярним, як нові технології привнесли свої зміни в цю сферу. Технологія віртуальної реальності докорінно змінила уявлення про цей вид розваг. Тепер немає необхідності готувати приміщення, робити ремонти і обмежувати ідеї сценаристів. Із застосуванням віртуальної реальності обмежень більше не існує. Ви можете створити абсолютно будь-яку локацію, продумати яку завгодно механіку, додати фантастичних істот і багато чого ще. На квесті нижче Ви опиняєтеся в приміщенні з корумпованим чиновником. Ваша основна задача - зібрати докази і довести зв’язок між цією людиною і великим правопорушенням.

Ігри у віртуальній реальності

Цей напрямок розвитку віртуальної реальності поки що є найважливішим, тому що саме ігри є основною причиною розвитку окулярів віртуальної реальності. Кожен виробник окулярів прагне поліпшити якість обладнання, зменшити вартість і зробити досвід занурення у віртуальну реальність більш комфортним. Така конкурентна боротьба веде тільки до одного - стрімкому розвитку технології віртуальної реальності.
Нижче представлені перші хвилини гри в найочікуванішу гру 2020 року в віртуальної реальності Half-Life Alyx.

Таким чином технологія віртуальної і доповненої реальності допомагають користувачам повністю випробувати на собі будь-який досвід, а маркетологам дають чарівну паличку по утриманню уваги, створення емоційного зв’язку з брендом і як наслідок, інструмент по формуванню лояльної аудиторії.

Зв'язатися з нами
Let’s create together
something special
get in touch