Сфера використання

Промисловість

Будь-яке підприємство, яке працює в промисловості, містить в собі тисячі операцій, які повинні бути виконані відповідно до суворих умов регламентів. Будь-яка помилка веде до колосальних фінансових втрат, тому компанії витрачають купу грошей на вибудовування грамотної системи тестування і обслуговування устаткування. Технології доповненої і віртуальної реальності дозволяють моделювати будь-які ситуації, надавати необхідну інформацію, коли це вкрай необхідно і навчати людей будь-якій роботі без ризику зупинити все виробництво і завдати шкоди здоров’ю співробітників. Саме тому ці технології так активно впроваджуються в світові компанії по всьому світу.

Доповнена реальність у промисловості

Emalytics від Phoenix Contact

Компанія розробляє комплексні промислові рішення, що поєднують дані з усього виробництва в єдину базу даних. Кожне робоче місце і обладнання оснащені спеціальними приладами, що передають в центр управління дані про свою роботу. За допомогою доповненої реальності ці дані відтворюються в потрібному місці і в потрібний час, надаючи актуальні дані. Система допомагає промисловим і будівельним компаніям оптимізувати виробничі процеси і знизити кількість і частоту помилок.

Airbus Mixed Reality

Airbus - це один з лідерів аерокосмічних технологій, провідний виробник комерційних і військових літаків і піонер по використанню технологій доповненої і змішаної реальності в своєму виробничому процесі з метою збільшення якості продукції, що випускається, і підвищення безпеки. Використання окулярів змішаної реальності дозволяє отримувати необхідну інформацію під час інсталяції складних агрегатів, а якісний рендеринг забезпечує візуалізацію будь-яких, найнеймовірніших інженерних ідей. Завдяки використанню імерсивних технологій, компанія планує скоротити час перевірок на 80% і прискорити виконання складних завдань в процесі побудови на 30%.

Industry 4.0

Незвичайне рішення від SCS Concept Group, що об’єднує доповнену реальність і проектори, що дозволяють техніку здійснювати збірку складних технічних елементів, скорочуючи ймовірність помилки. Кожен етап в буквальному сенсі підсвічується і фахівець бачить, що йому необхідно робити далі. Після проведення операції, система перевіряє роботу і повідомляє про це людині.

PTC Об’єктне розпізнавання

Компанія PTC, один з провідних розробників і дослідників технології доповненої реальності, активно співпрацює з великими промисловими підприємствами, створюючи інноваційні продукти. Об’єктне розпізнавання - це один з напрямків дослідницької роботи PTC. Будь-який об’єкт може стати маркером доповненої реальності, а якісна анімація дозволяє продемонструвати складові частини будь-якого предмета.

Toyota AR Demo

Автомобільні концерни давно використовують доповнену реальність в своїх виробничих і маркетингових цілях. Компанія Toyota використовувала цю технологію для демонстрації будови свого автомобіля на одній з європейських виставок.

Віртуальна реальність в промисловості

NVIDIA Holodeck

Лідер в області візуальних обчислень, компанія Nvidia розробила універсальне віртуальне середовище, в якому команди можуть взаємодіяти один з одним і спільно створювати креативні рішення. Середовище розробки Holodeck дозволяє створювати віртуальні кімнати, запрошувати своїх колег і працювати, незалежно від реального місця розташування учасників. Програма дозволяє працювати з різноманітними форматами 3D моделей і вести голосове спілкування з усіма учасниками.

McLaren Design

Автомобільний концерн використовує віртуальну реальність для візуалізації креативних рішень по створенню дизайну своїх автомобілів. Коли кожен міліметр має значення, коли необхідно балансувати між ідеальним дизайном і потужністю, коли потрібно якомога швидше перенести ідею в реальне оточення, віртуальна реальність стає незамінним рішенням. Додаток відкриває цілий спектр можливостей, починаючи від автоматичної трансформації 2D об’єктів в 3D і закінчуючи якісним рендерингом фінальної моделі.

Тренування в VR

Будь-яке будівництво або промисловий об’єкт пов’язані з небезпекою, тому світові лідери витрачають мільярди доларів на забезпечення безпеки своїх співробітників, створюючи тренінгові центри та оцінюючи дії на підставі тестів і іспитів. Одноразова розробка симуляції екстремальних ситуацій у віртуальній реальності, незважаючи на великі бюджети, є найбільш ефективним способом тренування, і, як наслідок, зменшення непередбачених ситуацій на виробництві. Розроблене рішення може бути використано для навчання всіх співробітників без залучення фахівців, а ситуації можуть розвиватися від простих до по-справжньому непередбачуваних.

Висновок

Уже в даний час промисловість стає важливим споживачем технологій віртуальної і доповненої реальності. Свідченням цього є те, що всі світові виробники інвестують в розробки в цьому напрямі, створюючи нові рішення і наближаючи недалеке майбутнє, коли технології доповненої та віртуальної реальності стануть звичайними повсякденними речами, як мобільний зв’язок.

Зв'язатися з нами
Let’s create together
something special
get in touch