Сфера використання

Рітейл

Використання сучасних технологій виводить сферу продажів на абсолютно новий рівень. Адже за допомогою AR і VR легко надати клієнту можливості, яких йому так бракувало при взаємодії зі звичайним інтернет-магазином. Віртуальна і доповнена реальності вже стають частиною нашого повсякденного життя. Якщо раніше для примірки одягу доводилося відвідувати магазин оффлайн, тепер оцінити колір і фасон можна не виходячи з дому. Досить скористатися спеціальним додатком.

Доповнена реальність у сфері рітейл

Віртуальні меблі ІКЕА в кожен будинок

Ще в 2017 шведська компанія представила свій AR-додаток Ikea Place. Воно створено для візуалізації меблів в інтер’єрі клієнта. Щоб зрозуміти, як буде виглядати крісло, шафа або диван в кімнаті, досить відсканувати її за допомогою смартфона. Потім в обраному просторі можна розмістити будь-які меблі з асортименту інтернет-магазину.

Цифровий макіяж від MAC Cosmetics

Американський виробник косметики пішов трохи далі і розробив програму для AR-стендів. З її допомогою можна прямо в магазині подивитися, як макіяж, створений із застосуванням обраних косметичних засобів, буде виглядати на обличчі. Це не тільки привертає увагу до магазинів бренду, але і дозволяє компанії економити на виробництві пробників.

Не тільки для бутиків

Bell Integrator - міжнародна компанія, що випускає в супермаркеті технологію досконалої реальности для обґрунтування пошуків основних продуктів і розширених бонусів від магазину. Користувач наводить камеру телефону на спеціальний постер, стирає захисний шар і помітний свій приз. Користувач може також переглянути різні 3D-моделі журналу.

AR в ритейлі, мережа - «Магніт» і Зоряні війни

Роздрібна мережа «Магніт» приурочила акцію до прем’єри фільму «Ізгой-один. Зоряні війни: Історії ». Відсканувавши іконку в торговому залі, відвідувачі могли записати відео або зробити фото з героєм. Щоб він з’явився, потрібно було завантажити спеціальний додаток «Галактичні жетони».

Віртуальна реальність для рітейлу

Доповнена реальність пропонує помістити новий предмет в світ покупця за допомогою високих технологій. Віртуальна, навпаки, переміщує клієнта в світ, створений тим чи іншим брендом з метою розповісти про себе. Цікаві, креативні і незвичні ідеї використання VR особливо характерні для світу моди, але поступово проникають і в інші сфери торгівлі.

VR у взуттєвому магазині

Компанія Merrell запустила нові моделі туристичного взуття, придатних для любителів екстремальних прогулянок по гористій місцевості. Щоб відчути всі емоції, що виникають при здійсненні переходу по горах, відвідувачам пропонували надягнути окуляри віртуальної реальності і подолати смугу перешкод. Реалістичність досягалася завдяки дошкам з дерева під ногами і мотузковим периллам.

Модний показ від TopShop

Мережа магазинів з одягом запропонувала клієнтам зануритися в атмосферу великої моди. Одягнувши окуляри віртуальної реальності, відвідувач міг опинитися на модному показі в перших рядах. Моделі демонстрували нову колекцію, випущену магазином.

Віртуальна реальність для продажу пилососів

Компанія VRTech розробила гру, спрямовану на просування бездротового пилососа Bosch. Додаток, за допомогою якого людина занурюється у віртуальну реальність, кидає йому виклик. Потрібно встигнути пропилососити за відведений час якомога більшу площу підлоги. Ідея реалізована за допомогою датчиків, закріплених на пилососі.

Висновок

Технології віртуальної і доповненої реальностей продовжують розвиватися, і їх все частіше беруть на озброєння підприємці, зосереджені на роздрібній торгівлі. Винаходячи нові способи демонстрації товарів і послуг для споживача, вони привертають увагу до бренду і вносять внесок у розвиток інноваційних технологій.

AR і VR - перспективні напрямки, оскільки користь від їх використання полягає не тільки в просуванні товарів. Сучасні технології в торгових залах та інноваційні програми для смартфонів дозволяють оптимізувати простір, зменшити необхідність в продавцях-консультантах. Вкладаючись в розвиток доповненої і віртуальної реальністей, підприємець майбутнього зможе економити.

Зв'язатися з нами
Let’s create together
something special
get in touch